2.352 kere görüntülendi

Gizlilik ve Güvenlik

1. Sözleşmenin Onaylanması

batuhanotom.com’a ÜYE olmak için, önce kayıt formumuzu doldurmanız, "Kullanım Koşulları" ile bu koşulların ayrılmaz ve tamamlayıcı bir parçası olan işbu "Üyelik ve Gizlilik Sözleşmesi" hükümlerine uymayı kabul ve taahhüt etmeniz gereklidir. "KULLANICI"lar ve "ÜYE"ler, kayıt formunu doldurup onayladığı ya da bu sistemi kullanarak herhangi bir hizmet aldığı ya da sipariş verdiği andan itibaren batuhanotom.com "Kullanım Koşulları" ile "Üyelik ve Gizlilik Sözleşmesi"ne uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır.

2. Tanımlar

batuhanotom.com resmi web portalı.

ÜYE: batuhanotom.com’u kullanmak üzere talepte bulunan, "Kullanım Koşullarını" ve "Üyelik ve Gizlilik Sözleşmesini" okuyup, anladığını ve kabul ettiğini beyan eden ve bunun karşılığında batuhanotom.com tarafından otomatik üyeliği aktifleştirilen, batuhanotom.com’a giriş yapan ve kullanan gerçek ve tüzel kişiler.

KULLANICI: ÜYE olmadan PORTAL'ı ziyaret eden ve/veya kullanan gerçek ve tüzel kişiler.

3.Hizmetlerin Tanımı

batuhanotom.com, "ÜYE"lerine internet ortamından, binek otomobil, hafif ticari araçlar, motosikletler ve ağır vasıtalar için orijinal parça kataloglarına , ürün grafiklerine ve güncel Türkiye liste fiyatları, orijinal-eşdeğer ilişkileri, orijinal ve eşdeğer tedarikçilere ulaşılmasını sağlar.

"batuhanotom.com" ihtiyaç duyduğu parça verisini 15 yıllık deneyimleri ile oluşturduğu kendi veri tabanı ile sağlar.

4. batuhanotom.com Üyelik Sistemi

batuhanotom.com ÜCRETSİZ olarak üyelerin kullanımına açılmıştır.

batuhanotom.com üyesi kendisinin belirleyeceği bir "kullanıcı adı" ve "şifre"ye sahip olur.

"Kullanıcı adı" üyeye özeldir ve aynı "Kullanıcı adı" iki farklı üyeye verilmez.

"Şifre" sadece kullanıcı tarafından bilinir. Şifre batuhanotom.com tarafından takip edilmez ve bilinmez. Kullanıcı dilediği zaman şifresini değiştirebilir. Şifre'nin seçimi ve korunması tamamıyla kullanıcının sorumluluğundadır. batuhanotom.com, şifre kullanımından doğacak problemlerden kesinlikle sorumlu değildir.

Kullanıcının batuhanotom.com üyeliği gerektiren servislere bağlanabilmesi için kullanıcı adını ve şifresini girmesi gereklidir. Bu işlem batuhanotom.com'a "login" olmak şeklinde tanımlanmıştır.

5. Üye'nin yükümlülükleri

Üye batuhanotom.com servislerinden yararlandığı sırada,

Kayıt formunda yer alan bilgilerin doğru olduğunu ve bu bilgilerin gerekli olduğu durumlarda bilginin hatalı veya noksan olmasından (şifre unutma gibi) doğacak zararlardan dolayı sorumluluğun kendisine ait olduğunu, bu hallerde üyeliğinin sona erebileceğini,

Tehdit edici, ahlak dışı, ırkçı, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası anlaşmalara aykırı mesajlar göndermemeyi,

Diğer kullanıcıların servisi kullanmasını etkileyecek şekilde davranmamayı,

Kişi ya da kurumların isimlerini lekeleyici, çiğneyici, ahlaka aykırı, yakışıksız ya da kanun dışı materyal ya da bilgiler yayımlamamayı, basmamayı, dağıtmamayı,

batuhanotom.com servisleri kullanarak elde edilen herhangi bir kayıt veya elde edilmiş malzemelerin tamamı ile kullanıcının rızası dâhilinde olduğunu, kullanıcı bilgisayarında yaratacağı arızalar, bilgi kaybı ve diğer kayıpların sorumluluğunun tamamı ile kendisine ait olduğunu, servisin kullanımından dolayı uğrayabileceği zararlardan dolayı batuhanotom.com'dan tazminat talep etmemeyi,

batuhanotom.com'dan yazılı izin almadan batuhanotom.com servislerini ticari ya da reklam amacıyla kullanmamayı,

Kurallara aykırı davrandığı takdirde batuhanotom.com'un gerekli müdahalelerde bulunma ve üyeyi servis dışına çıkarma ve üyeliğe son verme hakkına sahip olduğunu,

batuhanotom.com’un, kendi sistemini ticari amaçla kullanabileceğini,

Üye 'kullanıcı' adıyla yapacağı her türlü işlemden bizzat kendisinin sorumlu olduğunu,

Kullanıcıların batuhanotom.com’un kendilerine önceden bildirdiği üyelik bedelini ödemek durumunda olduğunu aksi takdirde erişimin kaldırılacağı ya da kısıtlanacağını, kabul ve taahhüt etmiştir.

6. batuhanotom.com’a verilen yetkiler

batuhanotom.com herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. Sistemin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı batuhanotom.com’un üyelerine veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.

batuhanotom.com, gerekli gördüğü durumlarda tüm alanları doldurmuş olan müşterilerinin ya da şifresi olduğu halde bağlanmakta olan müşterilerin yeni bir şifreye sahip olmalarını ya da mevcut şifrelerini kullanmalarını süresiz olarak engelleyebilir.

batuhanotom.com, servislerinin zamanında, güvenli ve hatasız olarak sunulacağını, site kullanımından elde edilen sonuçların doğru ve güvenilir olduğunu, servis kalitesinin beklentilere cevap vereceğini taahhüt etmez.

batuhanotom.com DAT’tan kullanım hakkını aldığı bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik vb. eserlerin mülkiyet ve mülkiyetten doğan telif haklarına sahiptir.

batuhanotom.com, ileride doğacak teknik zaruretler ve mevzuata uyum amacıyla işbu sözleşmenin uygulamasında değişiklikler yapabileceği gibi mevcut maddelerini değiştirebilir veya yeni maddeler ilave edebilir.

batuhanotom.com üyelik gerektirmeyen servisleri zaman içerisinde üyelik gerektiren bir duruma dönüştürülebilir.

batuhanotom.com ilave servisler açabilir, bazı servislerini kısmen veya tamamen değiştirebilir, kullanımdan kaldırabilir veya ücretli hale dönüştürebilir.

Sitede yayınlanan reklamlara ve tanıtım metinlerine, bilgi alma amacı dışında çok sayıda manuel veya otomatik tıklama yapmak yasaktır. batuhanotom.com, normal bir Kullanıcı/Üye davranışına uymayan bu gibi tıklama faaliyetlerinde bulunduğunu tespit ettiği kullanıcıların /üyelerin batuhanotom.com’a erişimini engelleme ve yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

batuhanotom.com, link verdiği, reklam bandı yoluyla veya başka yollarla tanıtımını yaptığı site, ürün veya hizmetlerin içeriğinden ve kalitesinden sorumlu değildir.

7.Gizlilik

Bu gizlilik politikası batuhanotom.com üzerinde bulunan kişisel/kurumsal bilgilerinizin nasıl kullanıldığı ve korunduğu ile ilgili bilgiler içermektedir.

7.1 Kişisel/kurumsal iletişim bilgileriniz

batuhanotom.com ‘u kullanmak için adınızı, soyadınızı, T.C. kimlik numaranızı, doğum tarihinizi bizimle paylaşmanız gerekmektedir. Kişisel/kurumsal bilgilerinizin üzerinde değişiklik yapabilir, yanlışlıkları düzeltmek için gerekli düzenlemeleri kayıt olduktan sonra yapabilirsiniz.

batuhanotom.com bu bilgileri otomatik- programatik üye kayıtlarını engellemek ve sanal kişilerin sistemi kullanmasını engellemek üzere istemektedir.

Eğer bizimle paylaştığınız detayları izlemek ya da değiştirmek isterseniz, “bana özel” kısmında bulunan “Üyeliğim” sekmesine tıklayarak hesap detaylarınıza giriş yapabilirsiniz. Sizden aldığımız bu bilgiler aynı zamanda Web Sitesi’nin kullanımını geliştirmek, sizinle iletişim kurmak, şirket içi gereksinimler için, hukuki açıdan gerekli olduğu durumlarda ve 3.parti şirketlerle anlaşmalarımız çerçevesinde paylaşılmaktadır.

7.2 e-posta adresiniz

Bir hesap oluşturmak için, bir e-posta adresinizin olması gerekmektedir. E-posta adresiniz sizinle on-line olarak iletişim kurmak için kullanılmaktadır. Eğer e-posta adresinizi değiştirmek isterseniz, kullanıcı ana sayfanızda bulunan “Bana Özel” linkine tıklayarak hesap detaylarınıza giriş yapabilirsiniz. E-posta adresinizi paylaşmadığınız durumda Web Sitesi’ne kayıt yaptıramazsınız.

7.3 Navigasyon ve tıklama bilgisi

Web Sitesi’nde dolaşırken, dolaştığınız sayfalara ve tıkladığınız buton ve bağlantılara ilişkin navigasyon ve tıklama bilgileri, ziyaret ettiğiniz sayfalar, bir sayfada kaldığınız süre gibi bilgiler tarafımızdan istatistiki olarak tutulmaktadır. Bu bilgiler sizin kimliğinizi ortaya çıkarmaz ya da direk olarak şahsınızla ilişkilendirilmez. Bu bilgiler, bir takım analizler, işin geliştirilmesi, Web Sitesi’nin kullanımının artırılması, hukuki açıdan gerekli olan durumlarda bilgi sağlanması ve Web Sitesi ya da üçüncü partilere ait web siteleri üzerinde ilginizi çekebilecek kampanya, promosyon ve yönlendirmeler için kullanılmaktadır. Bu bilgiler, çalışanlarımız veya ilgili üçüncü partilerle siparişinin iletilme aşamalarından herhangi birinde paylaşılabilir ya da Web Sitesi’ni kullanımınızın analizinde ve desteğinde kullanılabilir.

7.4 Kişisel bilgilerinizi paylaşıyor muyuz?

Bilgilerinizi, çalışanlarımız veya üçüncü partilerle siparişinizin iletilme aşamalarından herhangi birinde paylaşabilir ve Web Sitesi’ni kullanımınızın analizinde ve desteğinde kullanabiliriz. Gerekli gördüğümüzde ya da söz konusu bilgiler yasadışı bir olaya ilişkin ise, kendi yasal haklarımızı korumak için bilgilerinizi ilgili makamlarla paylaşabiliriz. Bu, aynı zamanda başka firmalar ve kuruluşlarla, kredi kartı riski ve kredi kartı sahtekârlığına karşı alacağımız önlemler için bilgilerinizi paylaşmamız anlamına da gelmektedir.

7.5 Kişisel bilgilerinizin korunması

Web Sitesi’nin kullanıcı bilgilerini toplamak için kullandığı tüm sayfalar güvenlidir ve kritik bilgiler şifreli bir şekilde tutulmaktadır. Sistemde kayıtlı bulunan verilerin gizliliğini, güvenliğini ve bütünlüğünü korumak için çok çeşitli teknik ve yönetimsel uygulamalar kullanılmaktadır. Sunucularımızda, Microsoft Internet Explorer, Firefox, Safari ve Chrome ile birlikte çalışabilecek SSL ve şifreleme teknolojileri kullanılmaktadır. Kişisel bilgilerinizi, yetkisiz giriş ve ifşaya karşı korumak için şifreler, fiziksel güvenlik vb. gibi birçok araç kullanılmaktadır. Ancak, sizin de bildiğiniz gibi, üçüncü partiler yasal olmayan yollarla özel iletişime müdahil olabilmekte ve Web Sitesi’nden toplayabilecekleri kişisel bilgileri suiistimal edebilmektedirler. Bu nedenle, her ne kadar gizliliğinizi korumak için elimizden geleni yapsak da, kişisel bilgilerinizin her koşulda gizli kalacağını garanti etmemekteyiz.

7.6 Üçüncü parti web siteleri

Web Sitesi, üçüncü partilerin web sitelerine bağlantılar (linkler) içeren ilan ya da reklamlar barındırabilir. Biz üçüncü partilerin kendi gizlilik politikalarından ve içeriklerinden sorumlu değiliz. Eğer bu siteleri kullanacaksanız, herhangi bir işlem yapmadan önce gizlilik politikalarını okumanızı tavsiye ederiz.

7.7 Hizmetlerimiz ile ilgili bilgiler

Size en yüksek kalitede servisler sunmayı hedefliyoruz. Bunu yapabilmemiz için size dönem dönem ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz ürünler, servisler, indirimler, promosyonlar ve kampanyalar hakkında duyurular gönderebiliriz. Sizden izin alarak pazarlama mesajları yollayabiliriz. Eğer kampanya ve promosyonlarımız ile ilgili pazarlama mesajları almak istemiyorsanız, e-posta aracılığı ile bunu bize bildirebilirsiniz.

8. batuhanotom.com kayıtlarının geçerliliği

Üye bu sözleşmeden doğabilecek itilaflarda batuhanotom.com'un defter kayıtları ve bilgisayar kayıtlarının HUMK 287. Madde anlamında muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu, belirten batuhanotom.com kayıtlarına her türlü itiraz ve bunların usulüne uygun tutulduğu hususunda yemin teklif hakkından peşinen feragat ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

9. Uygulanacak Hükümler

Bu sözleşmeyle ilgili olarak çıkabilecek ihtilaflarda öncelikle bu sözleşmedeki hükümler, hüküm bulunmayan hallerde ise Türk Kanunları (BK, TTK, HUMK, MK vesaire) uygulanacaktır.

10. Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

İş bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Kadıköy Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

11. Yürürlük

Kullanıcı kayıt formunu doldurduktan, sistemi kullanarak hizmet aldığı andan itibaren bu sözleşme taraflar arasında süresiz olarak yürürlüğe girer.

12. Fesih

batuhanotom.com dilediği zaman tek taraflı olarak bu sözleşmeyi sona erdirebilir.

Bu sözleşme, değişikliklerin yine bu sayfada açıkça belirtilmesi koşuluyla www.batuhanotom.com tarafından herhangi bir anda tek taraflı olarak değiştirilebilir.

Eklenme: 9 yıl 9 ay önce
Güncellenme: 9 yıl 3 hafta önce
Sadece kayıtlı üyeler yorum yapabilir.
Yorum yapabilmek için giriş yapabilir ya da kayıt olabilirsiniz.

Eklenmiş herhangi bir yorum bulunmamaktadır.

İlk yorum yapan siz olun!